Prace porządkowe na forcie postępują !


 

W dniu dzisiejszym po raz kolejny członkowie i sympatycy naszego Stowarzyszenia, brali udział w pracach porządkowych które prowadzimy na terenie fortu.

Ponieważ pogoda ostatnio nie sprzyja, i mamy deszczową aurę, palącym problemem stało się udrożnienie rury łączącej oba stawy w szyi fortu - po kilku godzinach mozolnej pracy udało się udrożnić zapchaną i latami niekonserwowaną rurę. Dzięki odetkaniu, tak niepozornej na pierwszy rzut oka instalacji, udało się obniżyć poziom wezbranego po opadach stawu. Warto dodać że wysoki poziom wody w jednym ze stawów niekorzystnie wpływa na spływanie wód opadowych z okolicy... - na szczęście ten problem został właśnie, dosłownie uregulowany.

Poza tym - trwały prace przy oczyszczaniu betonowej pozycji strzeleckiej - dzięki obecności i pracy sympatyków Stowarzyszenia, udało się bardzo dokładnie wyczyścić jeden (za to bardzo dotąd zaśmiecony).

 

Wyczyściliśmy także jedną z bardzo zanieczyszczonych i zagruzowanych kazamat w schronie główny.

 

Sprz4

 

Betonowa pozycja strzelecka naprawym barku - stan w październiku 2012

 

Sprz3

 

To samo miejsce, po pracach porządkowych przeprowadzonych w dniu dzisiejszym.

 

Sprz1

 

Sprzątanie kazamaty w schronie głównym - zdjęcie może i niewyraźne, ale kurzu było na prawdę sporo !

 

Sprz2

 

Ta sama kazmata - już wysprzątana.

 

Przy dzisiejszych porządkach bardzo pomagali sympatycy Stowarzyszenia, którym bardzo dziękujemy za obecność, chęci i wspaniałą pracę !